niedziela, 28 września 2014

Urodzinowe ognisko

4 komentarze:
 To był cudowny weekend! Nie ma nic przyjemniejszego, niż świętowanie urodzin w gronie bliskich osób i w dodatku na świeżym powietrzu :) W sobotę, gdy tylko okazało się, że słońce wychyla się zza chmur, spakowaliśmy w koszyki wszystkie potrawy i ciasta, i uciekliśmy na działkę. Obowiązkowym punktem imprezy było ognisko, spacer po lesie oraz zbieranie kasztanów. W takie weekendy jak ten, nie potrzeba mi do szczęścia nic więcej :) Po prostu się rozpływam!
Ta ogromna laboratoryjna zlewka przyjechała ze mną do domu :)


Pozdrawiam Was ciepło i życzę słonecznego tygodnia!
Aleksandraniedziela, 21 września 2014

Wędrujący regał

21 komentarzy:
Dzisiaj słów kilka o wędrującym regale ;) Mowa o metalowym regale, który przez całą wiosnę i lato stał na balkonie i służył do ekspozycji roślin. Niestety po naszym sierpniowym urlopie spora część kwiatków nie przetrwała i w związku z tym regał stał prawie pusty. Zdecydowałam więc, że wykorzystam go do innych celów. I tym sposobem przywędrował na korytarz :) Na razie stojące na nim dekoracje są trochę "od czapy", ale zmieni się to przed świętami ;)Ps. Nie cierpię tej czerwonej tapety! ;)

Pozdrawiam ciepło,
Aleksandra


wtorek, 16 września 2014

Dynia i spółka

10 komentarzy:
Zaczyna się jesień więc musi być i dynia. Jak wiadomo dynia jest baaaardzo fotogeniczna, więc musiała być również sesja zdjęciowa ;) Z dyni oczywiście powstała przepyszna zupa krem. Jednak jej już nie zdążyłam zrobić fotek - za szybko zniknęła!

  


  Mi dynia najbardziej smakuje w spółce z czosnkiem i tymiankiem, imbirem albo z mlekiem kokosowym i prażonymi płatkami migdałów. A Wy czym najchętniej ją doprawiacie?

Pozdrawiam ciepło,
Aleksandrasobota, 6 września 2014

Szklane znaleziska

7 komentarzy:
Witajcie!
  Robiąc porządki na komputerowym dysku, trafiłam na zdjęcia, które chciałam Wam pokazać, ale jakoś wypadło mi to z głowy ;) W lipcu, jeszcze przed moim urlopem Tata wyciągnął na światło dzienne swoje szklane znaleziska - kolekcję starych butelek. Zrobiłam im trochę zdjęć. Nie ukrywam, że miałam przy tym straszną ochotę podprowadzić jedną, albo... wszystkie ;) Trudno było się powstrzymać!


 Jaka szkoda, że obecnie tak rzadko wykorzystuje się na co dzień to piękne miętowe szkło... Kiedyś było standardem, a dzisiaj jest luksusem :/Ta brązowa butelka ze skalą pojemności jest po prostu cudna! Chętnie się nią zaopiekuję Tatku! ;)Wspaniałej niedzieli Kochani!
Aleksandra