wtorek, 28 października 2014

Chutney cebulowy

2 komentarze:


 Oj dawno już nie było postu kulinarnego! Zaniedbałam w tej kwestii siebie oraz Was. Nadeszła jednak pora roku, która sprzyja pichceniu, więc spodziewajcie się większej ilości wpisów o gotowaniu. 

wtorek, 21 października 2014

Jesienne zapachy oraz zapowiedź...

2 komentarze:
 
 Kilka dni temu zauważyłam, że gdy wracam z pracy (zwykle około godz. 17:00) jest już zbyt ciemno, żeby robić zdjęcia :( Wkrótce czeka nas również zmiana czasu na zimowy, więc będzie jeszcze trudniej o dobre zdjęcia... To jak na razie moje jedyne zmartwienie związane z jesienią. Z resztą daje sobie radę. Nawet bardzo polubiłam poranne mgły. Przecież dzięki nim świat staje się tajemniczy i piękniejszy :)

wtorek, 14 października 2014

Badyle

11 komentarzy:

   Ostatnio sąsiedzi zaczęli na mnie patrzeć jednocześnie ze zdziwieniem i politowaniem ;) Zwykle taka sytuacja ma miejsce w niedzielne popołudnia, kiedy to wracamy do domu po weekendzie spędzonym u rodziców. Wypakowujemy zawartość bagażnika naszego auta, a w tym czasie wyprowadzający psa sąsiad zerka na nas z uśmieszkiem na twarzy. Pewnie się zastanawia "po co im te badyle"? A no właśnie po to, że chce mieć w domu kawałek tego co tak kocham, czyli lasu :)

środa, 8 października 2014

Kredens w jesiennej odsłonie

18 komentarzy:

 


Jakiś czas temu postanowiłam zrobić mały bałagan w kredensie, który stoi w naszym salonie. Znudziły mi się idealne rządki kieliszków i filiżanek. Przekładając zgromadzone skorupy chciałam uzyskać efekt podobny do tego, który widziałam na skandynawskich blogach czy w katalogu IKEA. Miało być swobodnie i trochę vintage. Myślę, że do ideału jeszcze daleka droga, ale chyba idę w dobrym kierunku ;) Może jest zbyt pastelowo? Trochę tak, ale nie chcę pozbywać się niczego, bo lubię te klamoty. Niektóre z nich są nawet "prawie" vintage ;) 

piątek, 3 października 2014

Jesienne inspiracje od Pottery Barn

7 komentarzy:
   
Nie mam w zwyczaju umieszczać na blogu "cudzych" zdjęć, ale tutaj zrobię wyjątek ;) Nie umiem  po prostu nie podzielić się z Wami tymi pięknymi oraz inspirującymi zdjęciami od Pottery Barn. Ich pledy i poduszki to po prostu mistrzostwo! A kolekcja na Boże Narodzenie wprost odbiera mowę.
I wiecie co? Mają wysyłkę do Polski! Jeśli macie więc na zbyciu kilka stówek, to możecie śmiało korzystać ;) Mimo, że ich produkty są dla mnie poza zasięgiem finansowym (jak i pewnie dla wielu z Was) to i tak warto popatrzeć i zaczerpnąć inspiracji.