DIY - świeczniki na taras lub do ogrodu

  Wiosna - coraz wyższe temperatury za oknem zachęcają nas do spędzania czasu na zewnątrz. Ja po prostu uwielbiam wieczorami przesiadywać na balkonie albo u rodziców na działce. Czuję się wtedy w pełni zrelaksowana i szczęśliwa - zwłaszcza jeśli na stoliku stoi lampka czerwonego wina ;) Aby nastrój był jeszcze bardziej romantyczny ustawiam wokoło świece. Ostatnio wpadłam na pomysł jak zrobić wakacyjne świeczniki na tealighty. Są naprawdę łatwe w wykonaniu i wymagają niewielkiego budżetu - czyli dokładnie tak jak lubię ;)
  Aby zrobić takie świeczniki będą Wam potrzebne słoiki o ciekawych kształtach (oczyszczone z etykiet), kilka metrów brązowego lnianego sznurka i muszelki (mogą być także inne drobiazgi, które przydadzą się do ozdobienia świeczników - guziki, koraliki, szklane kulki, kamyczki, itp.). Sznurek można kupić w sklepach z artykułami gospodarstwa domowego czy marketach i kosztuje on w granicach 3 - 5 złotych.

  No dobra, do roboty! Bierzemy czyste słoiki, nawijamy sznurek kilka razy wokół gwintu i zawiązujemy na kokardkę.


 


 
  Do kokardki przyklejamy muszelkę (czasami zdarza się że muszle mają dziurki więc możemy je wtedy przywiązać) i gotowe :)


  Ze sznurka można także zapleść warkocz, jak zrobiłam to w przypadku najmniejszego słoika. Tak naprawdę możecie zrobić z nimi wszystko co tylko przyjdzie Wam do głowy. Jeszcze tylko troszkę małych muszelek na dno i gotowe!

  Zachęcam do działania :)

xoxo

Aleksandra

Komentarze

Popularne posty