Stare nowe krzesło

  W miniony weekend udało mi się nareszcie odmalować stare krzesło, które wiele lat temu dostałam od Dziadka. Ma ono dla mnie ogromną wartość sentymentalną, ponieważ jest jedną z niewielu pamiątek, które mi po nim zostały. Oryginalnie krzesło miało kolor ciemnobrązowy. Potem zostało przemalowane przez mojego Tatę na kolor ciemnoróżowy. Po ostatnim malowaniu ma kolor biały i doskonale pasuje do mojej toaletki :)  
 
    Renowacja tego krzesła trwała dość długo. To ze względu na brak wolnych weekendów pod koniec minionego roku... Najwięcej czasu zabrało zdarcie warstwy starej farby. Myślę, że gdyby nie Mąż, to nie dałabym rady sama tego zrobić. Jest to jednak czynność, która wymaga męskiej ręki i siły. Samo malowanie okazało się być dla mnie czynnością bardzo łatwą i przyjemną :) Szczerze mówiąc tak mi się to spodobało, że już zaplanowałam malowanie innych przedmiotów ;) Trzy warstwy farby okazały się wystarczające do uzyskania całkowitego krycia drewna. 

 A tak wygląda ubrane w futerko :)   Jeśli od dawna macie w planach przemalowanie jakiegoś przedmiotu czy mebla, to nie zwlekajcie! Nie ma w tym nic trudnego:) Wystarczy puszka farby, odpowiedni wałek i pędzel, i do dzieła!

Miłego popołudnia życzę! 

AleksandraKomentarze

 1. Ślicznie a jeśli z dodatkiem sentymentu tym bardziej :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Pomysł przedni i popieram. Tylko czemu zakryłaś je tym futerkiem. Poduszeczkkę w stylu "Babuni" połóż i będzie super.

  OdpowiedzUsuń
 3. witam :) świetny blog :) z pewnością zostaje tu na stałe :) no i masz świetny gust :) Twój - Wasz dom jest przepiękny tzn dodatki itd :) zapraszam również na oba moje blogi

  OdpowiedzUsuń
 4. Pasuje jak ulał. A powiedz szkło na toaletce to już było czy docinałaś? Bo też mi się marzy ten mebelek a mam już parę rzeczy z Ikea i świetnością niestety nie grzeszą. Puchną i się odpryskują, ale takie szkoło by chroniło mebel. Pytanie tylko czy było w zestawie czy to dodatkowy koszt?

  OdpowiedzUsuń
 5. Dokładnie takie by mi się przydało do mojego kącika:-) Pięknie wygląda!

  OdpowiedzUsuń
 6. Marzy mi się taka toaletka! Cudna jest :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Śliczny kącik :)
  Ja mam do odnowienia 3 krzesła i muszę się wreszcie za nie zabrać ;)
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Pięknie Ci wyszło to krzesło! Rzeczywiście idealnie pasuje do toaletki :)

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Popularne posty